خطر اعدام در کمین فعالان عرب"

كتبه  الأحد, 06 كانون1/ديسمبر 2015 15:39

گزارش ها از شوش حاکی است که 15 فعالان عرب که  در 29 مهرماه سال جاري (1394)  توسط ماموران اطلاعاتی این شهر بازداشت شده اند با خطر اعدام مواجه هستند. سازمان أحوازي حقوق بشر توانسته است كه اسمي هفتن از محكومين را بدست اورد كه  آقایان عیسی  عبداللهي  ( كعبي ) فرزند ناصر 28 ساله ، حسون عبداللهي ( كعبي )  فرزند  حبیب 29 عام، حسین عبداللهي ( كعبي )  22  ساله، مجید عبداللهي ( كعبي )  فرزند الماشاف24 ساله،  محمد عبداللهي ( كعبي )  فرزند هلیل32 ساله،  جاسم عبداللهي ( كعبي )  فرزند العبید28  ساله، ماجد عبداللهي ( كعبي )  فرزند الدحام 21 ساله از جمله این افراد هستند که در هفتم ماه محرم در شهرستان شوش بازداشت شده اند و امروز اداره اطلاعات شهرستان شوش با تماس با خانواده های آنها از صدور حکم اعدام برای فرزندان آنها خبر دادند و آنها را از هر گونه پیگیری بر حذر داشتند.
اين احكام در صورتي صادر شده است كه محاكمه متهمان فاقد هرگونه شفافيت مي باشد كه اين نيز مخالف با معيارهاي بين المللي  است ، همجنين تاكنون مكان محاكمه متهمان مشحص و اعلام نشده و متهمان مذكور از تعيين وكيل قانوني جهت دفاع از اتهامات وارده  ممنوع شده اند.  
لازم به ذکر است که شوش از جمله شهرهای أحواز است که فعالیتهای فرهنگی و هویت طلبی جوانان عرب در آن ملحوظ است و اداره اطلاعات برای مبارزه با این جریان عرب مردمی از همه حربه ها استفاده کرده است. بازداشت ها و صدور حکم اعدام از جمله حربه های وزارت اطلاعات برای مقابله با فعالیتهای آگاهی بخش جوانان عرب به شمار می رود که اعدام فعالان اهل قلم شهر خلفیه در سالهای پیش از این نمونه اقدامات به شمار می رود.
خانوادهای فعالان عرب شوش از همه سازمان های حقوقی احوازی، عربی و بین المللی انتظار دارند تا برای جلوگیری از اعدام فرزندان بی گناه خود تمام تلاش خود را مبذول دارند.
سازمان أحوازي حقوق بشر

قييم هذا الموضوع
(0 أصوات)